Açılış post authorAdmin 23 Eylül 2019

İşyurtları Kurumu Ankara Ürün Ve El Sanatları Fuarı Açıldı


Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen ve ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülere yönelik sürdürülen iş ve meslek eğitimi süreçlerinde ortaya çıkan el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği ve satışının yapıldığı “İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı 18 Eylül 2019 tarihinde Ankara Adliyesi yanında açıldı.

Temel amacı ceza infaz kurumlarında yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlarla sürdürülen işbirliğini güçlendirmek olan fuar Ankara Adliyesi yanında 24 Eylül 2018 tarihine kadar açık kalacak ve her gün 10.00-20.00 saatleri arası ziyaret edilebilecektir.

85 farklı ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünde bulunan hükümlü ve tutuklu tarafından üretilen; gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır.

18 Eylül saat 10.00’da resmi açılışı yapılan fuarın açılış törenine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Ak Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Yargıtay Birinci Başkan Vekilleri Mehmet Kürtül, Abdülhalik Yıldız, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Anayasa Mahkemesi Üyeleri Selahaddin Menteş, Recep Kömürcü, Yıldız Seferinoğlu, Doç. Dr. Recai Akyel, Muammer Topal, Serdar Özgüldür, Rıdvan Güleç, Celal Mümtaz Akıncı; Sayıştay Başkan Yardımcısı Zekeriya Tüysüz, Sayıştay Başsavcısı Mürsel Ali Kaplan, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcıları Uğurhan Kuş, Cengiz Öner ve değerli eşleri, Şaban Yılmaz ve değerli eşleri, Zekeriya Birkan, TBMM Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Hakkı Polat; Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyeleri Dr. Hamit Kocabey, Mehmet Ademoğlu, Alp Arslan, Yaşar Şimşek, Cafer Ergen, Mehmet Akif Ekinci, Hüseyin Şahin, Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, Songül Yazar, Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu; Yargıtay On Birinci Ceza Dairesi Başkanı Ali İhsan Öztekin, On Dördüncü Ceza Dairesi Başkanı Bekir Şahin; Yüksek Yargı Üyeleri, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yılmaz Çiftçi, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Başkanı Murat Atan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ile mülki amirler, ilçe belediye başkanları çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, yargı mensupları kent protokolünden ve sivil toplum kuruluşundan temsilciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye'nin farklı illerinde bulunan 85 ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünde bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği ve satışının yapıldığı fuar, 24 Eylül 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecektir.

2019 İşyurtları Kurumu Ankara Ürün Ve El Sanatları Fuarı Açıldı